A Történelmi Intézet könyvtára

A Debreceni Egyetem Történelmi Intézetének könyvtára az Egyetem főépületének 3. emeletén, a 316-os teremben található. Emellett a 314-es könyvtári helyiségben és több oktatói szobában is tartunk könyveket. A Klasszika-filológia Tanszék könyvtára 2011-ben csatlakozott az állományhoz, így ezzel mára a dokumentumok száma meghaladja a 60.000 példányt.

A magyar történelmi könyvek száma 22.000, az egyetemes történelmi könyveké pedig kb. 14.000 kötet, az ókorral jóval több, mint 10.000 kötet foglalkozik.

A könyveken kívül számos magyar és idegen nyelvű folyóirattal rendelkezünk. Elektronikus dokumentumokból – leginkább cd-ből – több száz van a könyvtár tulajdonában.

A könyvek elektronikus katalógusra (a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár online katalógusára) való felvitelén jelenleg is dolgozunk. A Klasszika-filológia Tanszék könyvtárának könyvei 90%-os, az Intézeti könyvtár 20-25%-os feldolgozottságú.

A Történelmi Intézet könyvtári katalógusa

A könyvtár munkatársai

• Forisekné Köpösdi Judit, könyvtáros ( )
  • Dr. Siró Béla, könyvtáros ( )