Mesterképzés

Tudnivalók történelem MA szakra jelentkező hallgatók számára

Az MA felvételin a hallgatók a történelem alapképzés szakmai törzsanyagának és egy előre kiválasztott témakör speciális szakmai ismereteiről adnak számot. A szakmai törzsanyagból a hallgatók két előre kiválasztott témakörből húznak egy-egy tételt. Az egyik témakörnek 1789 előtti egyetemes, vagy magyar történetinek, a másiknak 1789 utáni egyetemes, vagy magyar történetinek kell lennie. A két választott témakör közül az egyiknek magyar, a másiknak egyetemesnek kell lennie. A kiválasztott speciális szakmai témakörhöz tartozó tételekből (egy-egy témakörhöz öt tétel tartozik) szintén húznak a hallgatók. A törzsanyag témaköreit és tételeihez tartozó alapirodalmát, valamint a speciális témaköröket és irodalmat lásd alább.

Az MA diszciplináris (nem tanári) képzésre jelentkező hallgatók nevük és elérhetőségük megadásával közöljék Hercz Tiborné ( ) oktatásszervezővel

1. A törzsanyagból kiválasztott két témakört
  2. Az egy kiválasztott speciális szakmai témakört

Tájékoztató a történelem mesterképzés szakdolgozati követelményeiről

A szakdolgozati témaválasztás

• leadásának helye: a 307. irodában Hercz Tiborné oktatásszervezőnél
  • leadásának módja: személyesen, a hallgató neve, a szakdolgozat címe és témavezetője megadásával
  • határideje: 2019. március 29.

A szakdolgozat

• leadási határideje: 2019. április 12. 11.00 óra
  • a leadásának helye: 307. irodában Hercz Tiborné oktatásszervezőnél
  • beadásának módja: papír formátumban bekötve vagy spirálozva, illetve elektronikus formátumban (titkosított PDF fájl) feltöltve a dea.lib.unideb.hu oldalra.

A nyomtatott és az elektronikusan feltöltött dolgozatnak is tartalmaznia kell az alábbi helyről letölthető és értelemszerűen kitöltött nyilatkozatot:

A hallgatónak nyilatkoznia kell arról, hogy a szakdolgozat, diplomadolgozat, diplomamunka, záródolgozat (a továbbiakban diplomamunka) a szerzői jogok nemzetközi szabályainak megfelelően készült, saját, önálló munkája, és az erről szóló aláírt nyilatkozatot csatolnia kell a nyomtatott és elektronikus formához. Az OTDK-n fődíjat, díjat (1., 2. vagy 3. helyezést) vagy különdíjat nyert dolgozatot, ha az megfelel az intézet/tanszék által előírt szakos követelményeknek, az intézet-/tanszékvezető külön bírálat nélkül, jeles minősítéssel elfogadhatja. Egyéb, országos vagy nemzetközi pályázatok esetén elért kimagasló teljesítmény intézeti, tanszéki vélemény alapján hasonlóan minősíthető. A diplomamunka terjedelme hagyományos egyetemi és főiskolai képzésben, osztatlan tanárképzésben illetve mesterképzésben (MA) mellékletek nélkül minimum 40 oldal (60.000 leütés, szóközök nélkül), alapképzésben (BA) mellékletek nélkül minimum 20 oldal (30.000 leütés, szóközök nélkül). A diplomamunkát a hallgató őszi félév esetén november 30-ig, tavaszi félév esetén március 31-ig-köteles benyújtani. Az egységek a záróvizsga kitűzött időpontjától függően ettől eltérően is rendelkezhetnek. A hallgató a diplomamunkát az oktatási egység által a témaválasztás időpontjában meghatározott nyomtatott és/vagy elektronikus formában köteles leadni. A diplomamunka bírálatát, bírálatait legalább egy héttel a záróvizsga előtt el kell juttatni a diplomamunka írójának.

Frissítés dátuma: 2019.03.14.