Alap és minor képzés

Tájékoztató a történelem alapképzés szakdolgozati követelményeiről

A szakdolgozati témaválasztás

• leadásának helye: a 307. irodában Hercz Tiborné oktatásszervezőnél
  • leadásának módja: személyesen, a hallgató neve, a szakdolgozat címe és témavezetője megadásával vagy a címen
  • határideje: 2020. október 30.

Azon hallgatók esetében, akik történelemből írták szakdolgozatukat, annak megvédésére a záróvizsgán kerül sor. A záróvizsga írásbeli és szóbeli része, tételsora és követelményei egyebekben változatlanok. A záróvizsgázó hallgatók a témakörök választását tegyék meg Hercz Tiborné oktatásszervezőnél e-mailben november 30-ig ( ).
Szakdolgozat leadási határidő: 2020. november 30. 12.00 óra.
A határidőn belül a szakdolgozatot fel kell tölteni a DEA rendszerbe :titkosított PDF fájl feltöltve a dea.lib.unideb.hu oldalra.

A nyomtatott és az elektronikusan feltöltött dolgozatnak is tartalmaznia kell az alábbi helyről letölthető és értelemszerűen kitöltött nyilatkozatot:

A hallgatónak nyilatkoznia kell arról, hogy a szakdolgozat, diplomadolgozat, diplomamunka, záródolgozat (a továbbiakban diplomamunka) a szerzői jogok nemzetközi szabályainak megfelelően készült, saját, önálló munkája, és az erről szóló aláírt nyilatkozatot csatolnia kell a nyomtatott és elektronikus formához. Az OTDK-n fődíjat, díjat (1., 2. vagy 3. helyezést) vagy különdíjat nyert dolgozatot, ha az megfelel az intézet/tanszék által előírt szakos követelményeknek, az intézet-/tanszékvezető külön bírálat nélkül, jeles minősítéssel elfogadhatja. Egyéb, országos vagy nemzetközi pályázatok esetén elért kimagasló teljesítmény intézeti, tanszéki vélemény alapján hasonlóan minősíthető. A diplomamunka terjedelme hagyományos egyetemi és főiskolai képzésben, osztatlan tanárképzésben illetve mesterképzésben (MA) mellékletek nélkül minimum 40 oldal (60.000 leütés, szóközök nélkül), alapképzésben (BA) mellékletek nélkül minimum 20 oldal (30.000 leütés, szóközök nélkül). A diplomamunkát a hallgató őszi félév esetén november 30-ig, tavaszi félév esetén március 31-ig-köteles benyújtani. Az egységek a záróvizsga kitűzött időpontjától függően ettől eltérően is rendelkezhetnek. A hallgató a diplomamunkát az oktatási egység által a témaválasztás időpontjában meghatározott nyomtatott és/vagy elektronikus formában köteles leadni. A diplomamunka bírálatát, bírálatait legalább egy héttel a záróvizsga előtt el kell juttatni a diplomamunka írójának.

Frissítés dátuma: 2020.10.22.

A tájékoztatót megismertem.