Adj le dupla kalóriát!
Hozz egy csokit és sportolj ingyen az UniFitben! Jótékonysági gyűjtés indult rászoruló gyerekek számára, melynek keretében egy alkalommal térítésmentesen használhatják a fitnesz részleget azok a hallgatók, akik még nem jártak a centrumban.
Duális Fórum a GTK-n
Hét mesterképzését duális formában is elindítja a keresztfélévben a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara. A lehetőségekről, a tapasztalatokról és a jelentkezés módjáról tartottak előadást hétfőn a Böszörményi úti campuson.
Együtt a minőségi tanárképzésért
Harminchét oktatási intézménnyel bővült a tanár szakos hallgatók gyakorlóhelyeinek listája a Debreceni Egyetemen. Az erről szóló együttműködési megállapodást kedden írta alá a DE Tanárképzési Központ és a Debreceni Tankerületi Központ vezetői.
Élen az élet- és orvostudományban
Élettudományok területén az első, míg orvostudományban a második lett a Debreceni Egyetem a hazai intézmények közül a Round University Ranking (RUR) hétfőn nyilvánosságra hozott 2019-es tudományterületi rangsoraiban. Globálisan mindkét listán a top 350-be került a DE.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Négyes ikrek, együttműködési megállapodások, szakmai napok, megemlékezés és jubileum – ismét a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított a Díszudvar magazin.
A hatékonyabb termelésért
A precíziós mezőgazdasággal kapcsolatban hat kar részvételével végeznek kutatásokat a Debreceni Egyetemen a Felsőoktatási Intézményi Kiválósági Program keretében. Az eddigi eredményekről egy pénteki tanácskozáson számoltak be a szakemberek.
HPV-történelem a Science Caféban
Elsősorban a nőket érintő betegségekről kaphatnak új ismereteket, érdekes információkat mindazok, akik ellátogatnak a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata, a Science Café soron következő, november 13-i előadására.
Fókuszban az adat
Az Informatikai Kar korábbi, valamint jelenleg folyó adattudományi kutatásairól és a technológia nyújtotta új lehetőségekről volt szó a kar Adattudomány című ünnepi tudományos ülésén, ahol Hajdu András dékán a kar jövőképét is vázolta.
Reprodukciós stratégiák rejtelmei
Az evolúcióbiológia és ökológia nemzetközi élvonalába tartozó kutatók ismertetik a reprodukciós stratégiák kutatásával kapcsolatos legújabb eredményeket a Debreceni Egyetemen csütörtökön kezdődött nemzetközi szimpóziumon.
Keresztfélévben is DE
Új mester -, és most először egy alapszakot is hirdet 2020 februárjától a Debreceni Egyetem. November 15-ig az intézmény nyolc kara várja a jelentkezőket állami ösztöndíjas és önköltséges képzéseire, akár angol nyelven is.