Jogi kutatás a köz szolgálatában
A hatékony kormányzás, illetve az állami erőforrások elosztásának tudományos elméleti és gyakorlati kérdéseit vitatták meg a szakemberek csütörtökön a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán rendezett konferencián.
Kutatók Éjszakája 2018
Három városban, 15 helyszínen, csaknem 120 különleges programmal várja az érdeklődőket szeptember 28-án, a Kutatók Éjszakáján a Debreceni Egyetem. Az intézmény már 12. alkalommal csatlakozik a programsorozathoz.
Hunyadi Mátyás és kora
A 2018-as Mátyás király-emlékév programjaihoz kapcsolódva rendez kétnapos tudományos konferenciát a legendás reneszánsz uralkodóról szeptember 20-21-én az MTA-DE Lendület Kutatócsoportja.
Telt ház lesz a yoUDay-en
Az ülőhelyekre szóló jegyek szinte mind elfogytak, már csak a küzdőtérre lehet belépőt venni a Debreceni Egyetem tanévnyitó stadionshow-jára. A küzdőtéren idén először lesznek nézők, akik testközelből élvezhetik a látványos, monumentális műsort.
Határtalan nyelvi kapcsolat
Négy napos konferenciát tart a Debreceni Egyetem a határon túli, magyar nyelven oktató intézmények számára szeptember 17-20. között. Az eseményen a magyarországi oktatási rendszer bemutatása mellett napirenden lesznek a tanárképzés és a tanártovábbképzés kérdései is.
Nemzeti köszöntő
Tradicionális magyar ételekkel, italokkal és néptánccal köszöntötték az őszi félévre érkezett külföldi hallgatókat pénteken a Debreceni Egyetemen.
Bővülő hangversenykínálat
Új koncertsorozatot indít a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara: a Steinway Zongoraesték az intézmény világszínvonalú hangszerének adottságait bemutatva kínálnak különleges élményt. Ezzel együtt már 6 hangversenysorozattal várják a zeneszerető közönséget.
Túlélik a magok a mosógépet?
Meglepő eredményre bukkantak a Debreceni Egyetem ökológusai, akik az emberi viselkedésnek a növényvilág elterjedésére gyakorolt hatását vizsgálták. Az újszerű kutatás a Német-Osztrák -Svájci Ökológiai Társaság konferenciáján is sikert aratott.
Átfogó kutatás a jobb életminőségért
Tízezer embernél vizsgálja a szív- és érrendszeri megbetegedések kockázati tényezőit a Debreceni Egyetem szeptemberben induló kutatásában. A veszélyeztetetteknek speciális életmód terápiát javasolnak majd a szakemberek a társadalmi innovációs program keretében.
Kínai diákok a Nyári Egyetemen
Harmincnyolc kínai diák – valamennyien a Pekingi Nemzetközi Tanulmányok Egyetemének hallgatója – kezdte el egyéves magyar nyelvi tanulmányait a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karán.