23 júl
Örömzene Debrecen főterén
A Kodály Zoltán Ifjúsági Világzenekar kamaraegyüttesei flashmobbal szórakoztatták a járókelőket vasárnap délután a Kossuth tér több pontján. Az Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiája keretében készülő világzenekar hivatalosan kedd este mutatkozik be a közönségnek.
20 júl
Campus: összefogás és jótékonyság
Az egyedülálló városi, egyetemi és vállalati összefogásról, valamint a fesztiválozók egyenlőségéről beszéltek a Campus Fesztivál csütörtöki hivatalos megnyitóján. Az estnek idén egy különleges, jótékonysági küldetése is volt. A Campus Fesztivál idén is a Dunán innen a legnagyobb.
19 júl
Campus: start az Egyetem Téren
Látványos kísérletekkel, izgalmas játékokkal, érdekes előadásokkal és koncertekkel már a Campus Fesztivál 0. napján teltházzal nyitott a Debreceni Egyetem fesztiválhelyszíne, az Egyetem Tér.
18 júl
Egyedülálló embriológiai kutatás
Hogyan hat az ultrahangvizsgálat a fejlődő idegrendszerre? - erre a kérdésre keresik a választ a Debreceni Egyetem tudósai egy világszinten egyedülálló embriológiai kutatásban. Eredményeik akár egyes neurodegeneratív betegségek terápiájához is hozzájárulhatnak.
Elrajtolt a Campus Sportfesztivál
Rekordszámú, több mint 1000 magyarországi és határon túli hallgató részvételével elkezdődött a Campus Fesztivál sportrendezvénye a Debreceni Egyetemen. A kétnapos program a sportolás mellett a fiatalok közösségépítését is szolgálja.
Hiánypótló cikk az erdőssztyeppekről
A vegetációtudományi szakma egyik vezető lapjában, az Applied Vegetation Science -ben publikált az erdősztyeppekről szóló átfogó szintézist a Debreceni Egyetem MTA-DE Lendület Funkcionális és Restaurációs Ökológiai Kutatócsoportja.
17 júl
Első díjat ért a prezentáció
A Debreceni Egyetem vegyészmérnök hallgatóját és témavezetőjét díjazták a 436. International Conference on Chemical and Biochemical Engineering címet viselő nemzetközi vegyészeti konferencián.
16 júl
Valóra vált álom Debrecenben
Életútjának mérföldköveiről mesélt és azokhoz kötődő zeneműveket adott elő Vásáry Tamás az Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiájának nyitó hangversenyén. A zongoraművész a héten kezdi a munkát a Kodály Zoltán Ifjúsági Világzenekarral a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán.
13 júl
Az agykutatás új területe
Az Alzheimer-kór kialakulásának megértésében is segíthet az a kutatás, amely az agy eddig ritkán vizsgált területével foglalkozik. A Debreceni Egyetemen országosan egyedülálló módszerrel vizsgálják az idegsejtek és a gliasejtek egymásra hatását.
13 júl
Egyetemi oktatók tépik a húrt
Különleges zenei közreműködőket is felvonultat a Debreceni Egyetem a Campuson: rektor, rektorhelyettes, dékán és nagykövet csap a húrok közé a fesztivál szombati napján. A fesztiválszereplésre összeállt Impact nevű formáció az Android koncertje után tolja majd a rockot.