Befejeződött a Nyári Egyetem
A magyar nyelv tanulása és a magyar kultúra volt a fókuszban az idei Debreceni Nyári Egyetemen. Az egy hónap alatt összesen 154-en tanultak és vizsgáztak, és több mint 80 százalékuk vihetett haza kiváló bizonyítványt.
Papp László (1928–2019)
Életének 91. évében elhunyt Papp László történész, egyetemtörténész az Egyetemi és Nemzeti Könyvtár egykori osztályvezetője, a jogelőd Kossuth Lajos Tudományegyetem főtitkára, számos díj és kitüntetés birtokosa.
Kitüntetések az államalapítás ünnepén
A Debreceni Egyetem több szakembere is állami kitüntetést vehetett át augusztus 20-a alkalmából. Az elismeréseket az emberi erőforrások minisztere, az EMMI parlamenti államtitkára és az agrárminiszter adta át pénteken, Budapesten.
Tehetséges diákok tábora
Elkezdődött a Debreceni Egyetem Sántha Kálmán Szakkollégiumának Nyári Tudományos Tábora. A tehetséggondozó programban idén 30 középiskolás vesz részt, akik a gyakorlatban is megismerkedhetnek az egyetemen zajló legújabb élet- és orvostudományi kutatásokkal.
15 aug
A legjobb 1000 egyetem között a DE
Megőrizve tavalyi helyét, ismét a legjobb ezer egyetem közé került a Sanghaj-rangsorként ismert Academic Ranking of World Universities világranglistán a Debreceni Egyetem. A kínai rangsor a tudományos eredmények és a megjelenő publikációk alapján vizsgálja az intézményeket.
12 aug
Adatbányászat a kémiában
Extrém komplex összetételű szerves minták vizsgálatára fejlesztettek ki új matematikai módszert korszerű adatbányászati eszközök felhasználásával a Debreceni Egyetem kutatói. Az új technológia polimerkémiában, anyagtudományban és analitikai kémiában is univerzálisan alkalmazható.
07 aug
Néphagyományok a nyári egyetemen
Töltött káposztát kóstoltak és hajdúsági pásztortáncot tanultak a külföldi diákok a Debreceni Nyári Egyetem folklór estjén. A hallgatók a magyar nyelv mellett a kultúrával, néphagyományokkal is megismerkednek az egyetemen.
05 aug
Rangos helyezés a nemzetközi elitben
A legjobb 4%-ba rangsorolta a Debreceni Egyetemet a világszerte 20 ezer felsőoktatási intézmény teljesítményét vizsgáló Center for World University Rankings. A CWUR hétfőn nyilvánosságra hozott nemzetközi ranglistáján az intézmény a 724. helyet szerezte meg.
02 aug
Világot jelentő deszkákon
A Debreceni Egyetem színjátszó társulata, a DESzínház képviseli hazánkat a Nemzetközi Amatőr Színházi Fesztiválon, amelynek idén augusztus 27. és szeptember 1. között a kanadai New Brunswick ad otthont.
01 aug
Településtörténet frissítve
Hajdúnánás teljes történetét feldolgozó kiadvány készül a Debreceni Egyetem oktatóinak, kutatóinak közreműködésével és szerkesztésében. A monográfia a tervek szerint egy év múlva jelenik meg magyar és angol nyelven.